Co robi doradca? Walczy jak lwica o najlepszy kredyt gotówkowy dla swojego klienta .

//Co robi doradca? Walczy jak lwica o najlepszy kredyt gotówkowy dla swojego klienta .

Co robi doradca? Walczy jak lwica o najlepszy kredyt gotówkowy dla swojego klienta .

Pytacie mnie często o różne rozwiązania finansowe a ja z przyjemnością odpowiadam.
Zazwyczaj spotykam się z moimi klientami osobiście.
Postanowiłam, że czemu by nie dzielić się tą wiedzą dalej. Być może ktoś jeszcze z Was będzie mógł skorzystać.
Będę przybliżać moją pracę i konkretne sprawy, w jakich doradziłam i pomogłam. Moje słowa będę opierać o autentyczne i codzienne sytuacje w mojej firmie.

Zaczynamy zatem artykuł z cyklu: CO ROBI DORADCA?

Jednym z częstych pytań jakie otrzymuję jest: co ja takiego robię i dlaczego nie jest lepiej np. pójść samemu do banku.

Dla przykładu przedstawiam Wam sprawę mojej klientki.

Pani była zainteresowana kredytem gotówkowym. Przyszła do mnie, ponieważ robiąc rozeznanie ofert w bankach, zaczęła mieć wątpliwości. Kontakt do mnie otrzymała od koleżanki i przyszła się poradzić. W związku z tym, że Pani od kilku dni chodziła do banków, wiedziała już wstępnie, na jakie najważniejsze rzeczy zwracać uwagę. Jej nieufność wzbudził fakt, że oferta danego banku potrafiła być różna, w zależności od oddziału. Pani czuła się również niekomfortowo, kiedy pracownicy bardzo nachalnie zaczęli do niej wydzwaniać i namawiać ją, aby koniecznie u nich wzięła kredyt. Inną sprawą jaka wzbudziła w klientce sprzeciw było to, że wielu bankowców, chciało brać od niej dowód i wpisywać jej dane od razu w system bankowy.

Nasza rozmowa była konkretna. Klientka wiedziała, że chce kredyt gotówkowy w kwocie 55 000 zł na okres 4 lat. Miała rozpisane całościowe koszta ofert na kartce. Suma opłat najtańszego kredytu wynosiła ok. 7 000 zł. Natomiast średni koszt kształtował się na poziomie 8000 -9000 zł., włączając w to bank, w którym Pani była klientką od parunastu lat.
Klientka chciała abym porównał dla niej oferty. Powiedziała wprost: ”Jak znajdzie Pani lepszy kredyt biorą u Pani”.
Lubię wyzwania i gdy tylko mam takie możliwości, staram się uzyskać dla moich klientów najlepsze oferty.

Mam w ofercie ponad 20 banków, dlatego znając aktualne promocje wybrałam i przedstawiłam Pani 2 możliwości. Pokreśliłam, że są to ceny standardowe a ja podejmę się dla niej negocjacji. Oczywiście nic nie obiecywałam.
Złożyłyśmy wnioski kredytowe i w tym momencie zaczęła się moja rola, aby dla Pani uzyskać najniższe z możliwych warunków cenowych.

Mając w wachlarzu wiele banków i znając osoby decyzyjne w bankach często udaje mi się uzyskać bardzo konkretne zniżki.

Stało się też i tym razem. Kiedy klientka dostała pozytywną decyzję w pierwszym banku, użyłam jej jako argument w drugim banku. Rywalizacja była zawzięta i ani jeden ani drugi bank nie chcieli stracić klientki i stopniowo obniżyli cenę.
Suma sumarum Pani, widząc dużo lepszą ostateczną ofertę, zdecydowała się na większy kredyt w kwocie 60 000 zł na okres 48 mcy. Nie dość, że mogła wziąć większą kwotę to zapłaciła mniej, bo łączny koszt wynosił ok. 6000 zł.

Podsumowując:

  • Klientka otrzymała dużo tańszy kredyt niż ten co sama wyszukała robiąc rozeznanie w bankach

  • Pani została obsłużona na najwyższym poziomie przez osobę dedykowaną do współpracy ze mną, dzięki czemu nie musiała iść nawet do banku

  • Do momentu ostatecznej decyzji kredytowej Pani znała wszystkie koszta

  • Podpisanie umowy nastąpiło w mojej obecności , na spokojnie z pełną analizą i swobodą pytań

Moja rola jako niezależnego doradcy polega właśnie na tym, że dbam o każdego klienta indywidualnie i stoję po jego stronie.
Zawsze przedstawiam realne i racjonalne możliwości , a kiedy mogę to podejmuję wyzwanie i walczę jak lwica 🙂

Na koniec jeszcze ważna rada dla Was: nie oddawajcie tak szybko swojego dowodu w bankowym okienku. Często jest tak, że skutkuje to wpisaniem w system bankowy, sprawdzeniem w bazach BIK, a przecież bez Waszej pisemnej zgodny nie mają do tego prawa.

By | 2017-08-20T12:55:09+00:00 Maj 12th, 2015|Pytania i odpowiedzi|0 Comments