Udana transakcja hipoteczna? Jaka ona jest? Kiedy? Co zrobić aby taka była?

Dzisiaj opowiem Wam pewną historię. Nie będzie to baśń, a historia z życia wzięta.

Uśmiecham się, gdy to piszę. A wiecie dlaczego? Bo ilekroć mówimy w naszej firmie, że nie ma rzeczy niemożliwych – to fakty właśnie to nam pokazują.

Najlepsze składniki na udaną transakcję:

  • dobre rozwiązanie
  • działanie
  • konsekwencja
  • czas
  • wiara i dobra motywacja
  • pozytywne nastawienie
  • uśmiech
  • najlepsze wsparcie

A było to tak…

Dokładnie 2 lata temu przyszła do nas klientka z polecenia naszych dotychczasowych klientów. Na tamtym spotkaniu klientka dostała od nas wytyczne, co ma zrobić, aby jak najlepiej przygotować się do spotkania.

Wróciła po kilku miesiącach. Miała już „na oku” nieruchomość. Przeanalizowaliśmy jej sytuację, przeliczyliśmy zdolność kredytową i zaczęliśmy działać. Następnie skompletowaliśmy całą dokumentację i złożyliśmy wnioski do banków.

Niestety, pomimo najlepszego przygotowania wszystkich zaangażowanych osób klientka dostała z banków decyzje negatywne. Argumenty były dość „subtelne” i nie wynikały z regulacji bankowych. Banki argumentowały głównie, że klientka nie była wiarygodna. Wynikało to z faktu, że sama przystępowała do kredytu, była dość młoda, a poza tym był to dość dynamiczny i niestabilny czas dla banków wtedy, kiedy zaczęła się pandemia.

Klientka się jednak nie poddała. W międzyczasie zmieniła formę zatrudnienia i podążała wciąż za naszymi wytycznymi. Cały rok 2021 cierpliwie budowała swoją zdolność kredytową, aby banki mogły jej dochód zaakceptować. Miała swój cel i nie odpuszczała. My ją stale w tym wspieraliśmy.

Pojawiło się też na drodze inne rozwiązanie – przystąpić do kredytu szybciej i z rodzicami. W związku z tym, że ten pomysł był raczej mało komfortowy dla stron, nasza klientka uparła się i postanowiła dalej samodzielnie realizować swoje przedsięwzięcie. Wiedziała, jaki ma cel i postanowiła go zrealizować.

Wytrwałość to cecha prowadząca do celu i tak stało się w tym przypadku.

Pod koniec stycznia 2022 roku złożyliśmy nowy wniosek kredytowy na zakup wymarzonego mieszkania.

Klientka miała obawy i bardzo się stresowała. A czy na pewno teraz się uda?  Jak bank podejdzie teraz do jej sprawy?

 

Nikt z nas nie może zagwarantować 100% sukcesu, ale zrobiliśmy wszystko, aby jeszcze bardziej wzmocnić jej sytuację.

Efektem była wyczekiwana decyzja pozytywna dla kredytu. Kiedy w lutym 2022 dzwoniliśmy do klientki z tak dobrymi wieściami, najpierw nie mogła uwierzyć. Zastanawiała się, czy to na pewno, a czy może bank może jeszcze zmienić swoją decyzję.
W marcu 2022 podpisała już z radością umowę deweloperską, a kilka chwil potem umowę kredytową w banku.

Być na takim podpisaniu umowy to jest niesamowita radość – patrzeć na szczęście naszych klientów, którzy spełniają właśnie swoje marzenie. Był to na pewno bardzo ważny krok dla naszej klientki. Dla nas to zaszczyt i satysfakcja, że mogliśmy jej w tej drodze towarzyszyć i ją wspierać.

Ile byśmy w naszej firmie nie mieli takich pozytywnych happy endów, zawsze towarzyszy nam wdzięczność, że zaufała nam kolejna osoba, a my nie zawiedliśmy!

Dziękujemy także naszej klientce za wspólną drogę i już sami nie możemy się doczekać, jak urządzi swoje nowe mieszkanie. Wierzymy oczywiście, że będzie się jej mieszkać cudownie.

Ta historia pokazuje, co jest wartością naszej firmy. Pilnujemy, aby klienci cały proces starania się o własne mieszkanie wspominali jak najlżej, radośnie i czuli w sobie sprawczość, że to zrobili i teraz cieszą się swoim M2.

Czy tak można? Lekko i radośnie, w poczuciu bezpieczeństwa i w zaufaniu?
Oczywiście. Jeśli i Ty chcesz w ten sposób tworzyć swoje wspomnienie o drodze do własnego mieszkania czy domu, zapraszamy!

My uwielbiamy świętować w naszej firmie szczęśliwe zakończenia.
A każda droga będzie zawsze inna, nie ma drugiej takiej samej.
Jak krok po kroku może wyglądać taka droga starania się o kredyt pisałam w innym moim artykule na blogu, droga w 10 częściach, z życia wzięta. Tutaj przeczytasz: https://assesoria.pl/droga-po-kredyt-historia-prawdziwa-czesc-10/

Nie wiesz, od czego zacząć, aby kupić nieruchomość dzięki kredytowi hipotecznemu? Zastanawiasz się, jak się przygotować? Chcesz zweryfikować swoją zdolność kredytową? Sprawdź jak mogę Ci w tym pomóc.

Sprawdzam